O mnie

Długo wstrzymywałam się ze stworzeniem zakładki ‚O mnie’, wbrew pozorom nie lubię pisać o sobie. Jednak otrzymywałam od Was wiele pytań o to skąd odnalazłam w sobie pasję do podróży, jak udaje mi się tak dużo podróżować, skąd wpadłam na pomysł na bloga oraz czy robię coś poza podróżowaniem. Postaram się więc odpowiedzieć na Wasze pytania i opowiedzieć trochę więcej o mnie.

1234086_10200435470385025_724044850_n

W pierwszą podróż pojechałam w wieku 6 lat – była to zorganizowana wycieczka objazdowa po Grecji. Do dziś pamiętam jak bardzo podekscytowana byłam każdym nowym miejscem jakie odwiedziłam, każdą świątynią do której weszłam i każdym daniem jakie spróbowałam. Jednak najbardziej w pamięci utkwiły mi pomarańcze:) Nie mogłam uwierzyć, że spacerując po parku mogę zerwać pomarańcze z drzew, tak jak do tej pory zrywałam jabłka czy gruszki. Uświadomiłam sobie wtedy jak ekscytujący jest świat, którego do tej pory nie znałam. Po powrocie do domu próbowałam wyhodować własne drzewko pomarańczowe, zakopując w ogródku pestki pomarańczy, niestety bez skutku…;)

Od tej pory zaczęłam interesować się wszystkim co obce i egzotyczne. Cały mój pokój wypełniony był kaktusami, hodowałam żółwia (chociaż marzyłam o wężu), w wolnym czasie uwielbiałam uczyć się języków obcych, a moim ulubionym kanałem telewizyjnym był Animal Planet. Aha, i godzinami przeglądałam katalogi biur podróży, marząc, że pewnego dnia odwiedzę te wszystkie miejsca, które tak pięknie wyglądały na zdjęciach.

1264153_10200461337431685_504278565_o

Myślę, że słynny cytat „Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa” spokojnie mogłabym odnieść do podróżowania i wiedzy na temat świata. Każda kolejna podróż coraz bardziej zwiększała moją chęć poznawania świata i z czasem zaczęłam czuć, że chcę nie tylko odwiedzać nowe miejsca, ale też w pełni doświadczyć życia za granicą. Bardzo chciałam przekonać się jak naprawdę wygląda życie w USA, więc już w gimnazjum zaczęłam interesować się wyjazdami do tamtejszych szkół. W końcu udało się i w klasie maturalnej wyjechałam na rok do amerykańskiego liceum (o którym więcej dowiecie się z postów).

DSC_0149_Fotor

Tuż po powrocie zaczęłam szukać kolejnych możliwości wyjazdu za granicę i szybko zdecydowałam się wyjechać na wymianę studencką. Tym razem chciałam spróbować czegoś bardziej ‚egzotycznego’ niż USA i poznać zupełnie inną kulturę. Postawiłam na Singapur i tak właśnie udało mi się doświadczyć życia w Azji, w której kompletnie się zakochałam. Do dziś zwiedziłam więc ponad 30 krajów i żyłam w 3, i już planuję mój kolejny półroczny wyjazd, którego kierunek zdradzę Wam za jakiś czas.

Jak udaje mi się tak dużo podróżować? Po pierwsze, od pierwszego roku studiów pracuję. Po drugie, oszczędzam na podróże. Nie piję codziennie kawy na mieście i zamiast kupować kolejną torebkę, wolę w tej samej cenie kupić lot to Paryża. Po trzecie, wykorzystuję wszystkie możliwości jakie napotykam na swojej drodze i spędzam godziny na wyszukiwaniu kolejnych. Oba moje długoterminowe wyjazdy do USA i Singapuru odbyły się w ramach stypendium naukowego. Stale szukam ofert wolontariatu i praktyk z pokrytymi kosztami transportu i zakwaterowania. Kilka razy udało mi się też wyjechać w podróż jako tłumacz i opiekun wycieczki. Podróżując prywatnie zatrzymuję się zwykle u znajomych, których poznałam na wymianach, nie boję się też korzystać z couchsurfing’u. Napisałam kiedyś post o tym jak można zwiedzić świat za grosze (tutaj) – wierzcie mi, nie napisałabym tego, gdybym sama nie korzystała z podanych wskazówek.

IMG_7205

Pytaliście też czy robię coś jeszcze poza samym podróżowaniem i pisaniem bloga. Oczywiście! Podróże to jedynie moje hobby, które dodaje mi inspiracji i energii do codziennej pracy. Na co dzień studiuję w Szkole Głównej Handlowej, udzielam korepetycji, działam w dwóch organizacjach, pracuję nad własnymi projektami i staram się choć trochę zaplanować swoją przyszłość. Chociaż zupełnie nie wiem jeszcze gdzie, co i jak:)

Skąd pomysł na bloga? Myślę, że każdy z nas powinien mieć jakąś pasję, która pozwoli choć trochę oderwać się od codzienności i pracy. Ja już dawno odnalazłam swoją, którą są właśnie podróże – mam na myśli nie tylko samo podróżowanie, ale też czytanie o podróżach, obserwowanie innych podróżników, szukanie nowych sposobów i możliwości podróżowania, czy też planowanie, organizowanie i pisanie o podróżach. Pisałam już o tym jak świetnie wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne (tutaj), rozwijają mocne cechy charakteru (tutaj) i rozszerzają horyzonty (tutaj), cieszę się więc, że znalazłam pasję, która pomaga mi się rozwijać. I właśnie stąd też powstał mój blog – chciałabym podzielić się z Wami moją wiedzą, doświadczeniami i wskazówkami, abyście Wy też mogli spełniać swoje marzenia i odkrywać świat:)

524099_10200987678229876_706504420_n

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zapraszam do kontaktu .

Zapraszam Was również do odwiedzenia mojej strony na Facebooku (tutaj) oraz na Instagramie (tutaj).

Reklamy