Tajemnicze wnętrza Kapitolu, czyli czego turysta nie zobaczy

DSC_0054.JPG

Kapitol, czyli siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych, jest miejscem legendarnym i tworzącym historię nie tylko USA, ale całego świata. To tutaj podpisywane są wszelkie ustawy i konstytucje, a także odbywają się inauguracje i pogrzeby prezydentów USA. Poza Białym Domem, najważniejszy budynek Stanów Zjednoczonych. Dzięki mojej przyjaciółce Sophii, która na co dzień pracuje w Kapitolu, mogłam zajrzeć do niedostępnych dla turystów miejsc – biur polityków, korytarzy, którymi się przechadzają, czy nawet sal, w których uchwalają ustawy. Oczywiście, nie mogę nie podzielić się z Wami tym, co sama miałam okazję zobaczyć.

Sam budynek robi niesamowite wrażenie. Jest OGROMNY. Droga do Kapitolu prowadzi przez piękny zielony park – idealne miejsce na relaks po pracy:)

DSC_0118

DSC_0043.JPG

DSC_0057.JPG

Tuż po wejściu wita nas ogromna flaga USA:)

IMG_7977

Dosłownie centralne miejsce Waszyngtonu. To z tego miejsca, całe miasto rozdzielone jest na 3 części – NE (północno-wschodnią), NW (północno-zachodnią), SE (południowo-wschodnią) i SW (południowo-zachodnią):

IMG_7974

Poniżej przepiękne wnętrza Kapitolu. IMG_7972

IMG_7966

IMG_7963

IMG_7980

IMG_7979

Tym korytarzem (a raczej przejściem podziemnym) Reprezentanci rządu USA docierają do swoich biur. Na ścianie wiszą obrazy wykonane przez dzieci ze szkół – Reprezentant z każdego stanu wybiera jeden obraz ze swojego stany, który zostaje później zawieszony na ścianie (naprawdę dlugiego) korytarza. Jest to ogromne wyróżnienie dla małych artystów – ich dzieła wiszą wewnątrz najważniejszego budynku w kraju.

IMG_7987

IMG_7988.JPG

Sophia pracuje jako Office Assistant dla Reprezentantki Brendy Lawrence z Michigan, a więc udało mi się wejść do jej biura. Samo biuro wygląda raczej jak apartament i posiada wiele pokoi.

IMG_7994IMG_7996

IMG_8005

IMG_8001.jpg

Jeśli planujesz pobyt w Waszyngtonie, koniecznie wybierz się do Kapitolu. Wejście do środka jest zupełnie za darmo! Jeśli chcesz możesz też wziąć udział w zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem. Więcej informacji: tutaj.

US_Capitol_east_side-2

Wikipedia

Reklamy

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s