Życie studenckie na Cambridge University

We wcześniejszym poście (tutaj) opisałam w skrócie Uniwersytet Cambridge, jego historię oraz podział administracyjny. Teraz postaram się przybliżyć jak studenci jednego z najlepszych uniwersytetów świata spędzają czas wolny.

Po pierwsze, studenci mają tutaj niesamowite możliwości zdobywania wiedzy, rozwoju własnych pasji, a także spotkania największych osobistości ze świata nauki, polityki, biznesu, filmu, czy muzyki. Przyjeżdżają oni tutaj, aby podzielić się ze studentami swoją wiedzą, odkryciami, oraz wskazówkami. Podczas mojej wizyty w Cambridge nawet ja miałam okazję uczestniczyć w jednym spotkaniu 🙂

IMG_6958

Ponadto, nie ma tutaj czasu na nudę. Uczelnia i miasto robią wszystko, aby wypełnić czas wolny studentów przeróżnymi festiwalami, wydarzeniami i jarmarkami. Do najbardziej popularnych festiwali należą Watersprite Cambridge, Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich, Festiwal Literatury, Festiwal Piwa, Jarmark Truskawek, Jarmark Letni, Shakespeare Festiwal, Festiwal Filmowy Cambridge, Festiwal Łodzi Smoczych, czy Jarmark Zimowy. Co więcej, ważnym elementem życia studenckiego jest muzyka. Festiwale muzyczne, performerzy uliczni, koncerty klasyczne, występy w pubach, występy chóru czy zespołów studenckich, a także koncerty wielkich artystów są tutaj na porządku dziennym. W zeszłym roku Cambridge odwiedzili m.in. Sam Smith, Paloma Faith, Passenger, czy Royal Blood.

DSC_0378

DSC_0386

Jednymi z najważniejszych dla studentów, oczywiście poza nauką, elementów na Cambridge są kluby oraz organizacje studenckie, w których mogą rozwijać swoje pasje pozanaukowe.  I nie ma tutaj znaczenia do którego kolegium przynależy student – organizacje są ogólnodostępne dla wszystkich. Studenci mają do dyspozycji ponad 700 klubów i organizacji studenckich oraz 50 sportów, w które mogą zaangażować się na różnym poziomie zaawansowania. Jest tutaj nawet klub Quidditch’a, który organizuje coroczne zawody 🙂 Uczniowie spędzają więc swój czas wolny, uczestnicząc w zawodach, turniejach, koncertach czy pokazach, zarówno jako performerzy, jak i publiczność. Jedną z popularnych rozrywek jest tutaj pływanie na tzw. szkutach, które podobno potrafią naprawdę dobrze zrelaksować po całym tygodniu nauki.

DSC_0334

DSC_0340

Oczywiście samo Cambridge, jako miasto studenckie, posiada niezliczoną ilość restauracji, kawiarni, pubów, czy sklepów, a także 4 teatry i 3 kina. Co więcej, Niedaleki dystans Londynu (ok 50 min pociągiem), powoduje, że studenci łatwo i szybko mogą dostać się na imprezę w samym centrum stolicy. Mi osobiście najbardziej przypadł do gustu sklep 36 Gourmet Flavors (jeśli będziesz w Cambridge, koniecznie zajrzyj), w którym kupiłabym dosłownie wszystko – fasolki, kolorowe czekolady, nugaty… I znów, pierwsze skojarzenie – Harry Potter 🙂

IMG_6947

IMG_6951

IMG_6953

DSC_0380

Studenci Cambridge na nudę więc narzekać nie mogą. Festiwale, jarmarki, organizacje studenckie, koła naukowe, atrakcje kulturalne miasta i niedaleki dystans do Londynu sprawiają, że życie studenckie na Cambridge University jest czymś o czym marzą miliony. Jednak wciąż nie powoduje to, że każdy czuje się tu szczęśliwy – w tym poście dowiesz się jakie są ciemne strony studiowania na jednej z najbardziej topowych uczelni na świecie.

Reklamy

5 komentarzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s